Yönetim Biçimi

Küresel ısınma, hızlı nüfus artışı ve sanayileşme ile birlikte hızla alan doğal kaynaklarımızın değeri gün geçtikte daha hayati önem kazanıyor.  

Hakkımızda

GERİ DÖNÜŞÜM VE GERİ KAZANIM

Hızla büyüyen kuralılık tehdidi, ham madde yetersizliği ve küresel ısınmanın etkilerinin her geçen gün daha şiddetli hissedildiği bir ortamda yenilenebilir kaynaklar ve geri dönüşüm projeleri hayati önem teşkil ediyor. Garanti Holding olarak Türkiye’nin dört bir yanında faaliyete geçirdiğimiz geri dönüşüm ve geri kazanım tesislerimiz ile geleceğe değer katıyoruz.

Geri dönüşüm nedir?

Geri dönüşüm; kullanım ömrünü tamamlamış geri dönüşüme uygun atıkların farklı alanlarda yeniden kullanıma dahil edilmek üzere hammadde ya da sarf malzeme olarak tekrar üretme sürecine dâhil edilmesidir. Geri dönüşüm özellikle doğada çözünmesi güç olan ve çevre kirliliği ile birlikte ekolojik dengeyi tehdit eden plastikler için yüksek önem arz ediyor.

TEKNOLOJİ İLE BİRLİKTE

Geri Dönüşüm işlemlerini; plastik ve ambalaj atıklarını geri kazanma sürecinde tecrübeli uzman ekibimiz ve sahip olduğumuz teknoloji ile birlikte gerçekleştiriyoruz.

Geri Kazanım Çözümleri

Geri Kazanım Çözümleri üreterek çevreyi koruma hedefimize öncelik vererek, geri dönüştürülen atıkların geri kazandırılmasını sağlayarak sürdürülebilir bir geleceğe katkıda bulunuyoruz.

Geri dönüşüm neden önemlidir?

Plastik, metal, cam ve kâğıt gibi ürünler geri dönüşüm sürecine dâhil edildiğinde doğal kaynakların korunmasına büyük bir katkıda bulunulduğu gibi yeniden üretmek yerine elimizde hâlihazırda var olan geri dönüştürülebilir atıkları kullanabilir ve değerli doğal kaynaklarımızı koruyabiliriz.